The EU's Cultural Network - Iranians

The EU:s Cultural Network - Iranians     شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا 

                                                                    

   شبکه فرهنگي ايرانيان اتحاديه اروپا، ( EUCN نهادی است غير انتفاعی و متشكل  از انجمن ها و كانونهای باورمند به دمکراسی، آزادی و منشور جهانی حقوق بشر ؛  كه در زمينه های فرهنگی و اجتماعی در كشورهای اتحاديه اروپا فعاليت دارند.  اولين نشست EUCN در تابستان 2001 برگزار شد. و  اساسنامه و اهداف آن پس از يک سال گفتگو و تبادل نظر ؛  در نشست عمومی  تاريخ 29 تا 31 ژوئيه 2002 در يون شوپينگ - سوئد؛با شرکت نمايندگان تعداد زيادی از انجمن های ايرانی از کشورهای:  آلمان؛ اطريش؛ ايتاليا؛ انگلستان؛ دانمارک؛ سوئد؛ نروژ ؛ هلند و ... ؛ بررسی و تصويب شده است.  از جمله اهداف   EUCN - شناخت و دستيابی به علايق و نقطه نظرهای مشترک ؛ تبادل تجربه، اطلاعات و دانش  و گسترش همکاری بين انجمن های فعال در کشورهای  اتحادیه اروپا  می باشد

 |صفحه نخست تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی | پيوندها  |Länkar|Svenska

در باره EUCN

 EUCN i

فعاليت ؛ پروژه

 اتحاديه اروپا

سازمان ملل

حقوق بشر

سياستهای پناهندگی

اسناد

تماس با  EUCN

تماس با وب سايت

 

IKFC

کانون پژوهش فرهنگ ايران

در يوته بوری - سوئد

»»»

 

شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا

 (EUCN)  در :

Amsterdam;   Berlin;

Bochum;   Borås;

Dortmund;  Göteborg;

Jönköping;  Köln;

Köpenhamn;  London;

Madrid Oslo;  Paris;

Partille; Rom; Rösrath; Stockholm;  Tubize;

Utrecht;   Wien;

Väst- Sverige; 

Örebro »»»

 

تصويری از

 جلسه تاسيس EUCN 

با حضور رئيس شورای

شهر يون شوپينگ - سوئد

»»»

 

خبر تاسيس EUCN در

 روزنامه GP

يون شوپينگ - سوئد

»»»

   

 

»»»

 

 
گزارش اجراي کنسرت در سوئد: در دفاع از صلح، دوستي و حقوق بشر
داوود نوائيان (يوته ‌بوري، سوئد)
روز شنبه 30 جولاي 2005 کنسرت پاپ ايراني و غربي، در دفاع از صلح، دوستي و حقوق بشر، درخواست آزادي براي اکبر گنجي و ناصر زرافشان، براي انتخاب و اعزام دو گروه‌ « پيام بران صلح و دوستي» به ژوهانسبورگ و نيويورک جهت تقديم پيام صلح و دوستي جوانان ايراني به نلسون ماندلا، نماد مقاومت در برابر تبعيض، و به کوفي عنان، دبير کل سازمان ملل، در پارک مردم در شيسا (سوئد) برگزار شد.

علي‌رغم باران سيل آسائي که مي‌باريد، حدود 500 تن از شهرهاي مختلف سوئد و کشورهاي آمريکا، بريتانيا، آلمان، ايتاليا، هلند، دانمارک، نروژ و مهمانان عزيزي از ايران در کنسرت شرکت کردند.

حضور و همکاري جوانان بسيار چشمگير بود. «اين نشان دهنده آن است که اگر ما براي جوانان حرفي براي گفتن و يا کاري درخور مشارکت فعال آنان داشته باشيم در وجود تک تک آنان به آن اندازه شوق ايران دوستي وجود دارد که با استقبال گسترده آنان مواجه شود»

گروه گلبانگ، همراه با صداي دل نشين، گرم و صميمي رستم لاشاري در عرضه شادي به جوانان، چون هميشه، موفق بوده و تحسين همگان را به همراه داشت.

منصور تهراني با ترانه سرود به يادماندني «يار دبستاني» همه را چندلحظه‌اي به ايران عزيز برد و گروه‌هاي هنري‌ سوپر يور، ايدي و همچنين ديگر گروه‌هاي جوان، با برنامه‌هاي خوبشان، شادي، سرور و نشاط آفريدند.

نمايش تصويري «سرود اي ايران» به روايت حقوق بشر، «آي آدم‌ها»ي نيما با صداي زنده ياد احمد شاملو، «براي گنجي» با صداي بانوي شعر و ادب ايران سيمين بهبهاني، پيام ناصر زرافشان با صداي دخترش زويا زرافشان، پيام خانم شيرين عبادي، برنده جايزه صلح نوبل و پيام خانم آيرنه خان، دبيرکل عفو بين ‌الملل، به مناسبت برگزاري «کنسرت صلح، دوستي و حقوق بشر» بيانگر همبستگي براي باز کردن در همه زندان‌ها، زندان‌هائي که انسان‌ها به خاطر عقيده‌شان در آن اسيراند، بوده است، که پاسخ همه شرکت کنندگان در کنسرت را با خود همراه داشت و به برنامه ‌هاي کنسرت کيفيت و اهميت ويژه ‌اي بخشيد. انجمن سخن لندن، زحمت تهيه اين فيلم‌ها و پيام‌ها را به عهده داشت که از آنها سپاسگزاري شد.

همزمان با اجراي کنسرت، از 47 جوان 16 تا 22 ساله (30 دختر و 17 پسر) براي سفر به ژوهانسبورگ و نيويورک جهت تقديم پيام صلح و دوستي جوانان ايراني به نلسون ماندلا، نماد مقاومت در برابر تبعيض، و به کوفي عنان، دبير کل سازمان ملل، ثبت نام حضوري به عمل آمد.

ثبت نام‌ها توسط خانم افسانه حسيني و آقايان مهران طالعي و حميد رضا قنفيلي و با نظارت آقايان بيژن شفعيي، اصغر نصرتي و داوود نوائيان انجام شد. و سپس با کمک چهار کودک 5 تا 7 ساله، مراسم قرعه‌کشي براي انتخاب 2 پسر (از ميان 17 پسر) و 2 دختر (از ميان 30 دختر)، که ثبت نام کرده بودند، و همچنين 2 رزرو،( از ميان 30 دختر)، انجام گرفت. نتايج قرعه کشي به شرح زير اعلام شده است:

پيامبران صلح و دوستي به ژوهانسبورگ:
ثمين صادقي از لين شوپينگ
سهراب مختاري از برلين
پرستو ميري ــ رزرو ــ از لندن
پيامبران صلح و دوستي به نيويورک:
مارال توحيدي راد از مالمو
بهمن عبدالهي از استکهلم
نازنين احمدي ــ رزرو ــ از امئو
پس از پايان مراسم قرعه کشي، دو تن از حاضران در کنسرت (احمد پورمندي، آلمان و رضا توحيدي، سوئد) به ما مراجعه نمودند و پرداخت همه‌ هزينه سفر و اقامت زويا زرافشان را به ژوهانسبورگ و ملاقات با نلسون ماندلا تعهد نمودند، که اين امر نيز با تشويق همه حضار مواجه شد.

انعکاس برنامه «کنسرت ...» در رسانه ‌ها
برنامه‌ هاي «کنسرت صلح، دوستي و دفاع از حقوق بشر»، به دلايل مختلف، در بيش از پانزده روزنامه، راديو و تلويزيون سوئدي بازتاب داشته است.

گزارشي نيز قبل و بعد از اجراي کنسرت در روزنامه‌ هاي محلي شيسا و لين‌شوپينگ درج شد؛ که حاصل تلاش همکاري مسئولان محلي و کمک کتابخانه شيسا بوده است.

خبر و گزارش برنامه‌ هاي «کنسرت ...»، در چند راديو و تلويزيون فارسي زبان بين ‌المللي، که در ايران نيز قابل ديدن و شنيدن هستند؛ چون صداي آمريکا (راديو و تلويزيون)، بي بي سي، راديو فردا، پژواک و ... پخش شده است.

گزارش تصويري «کنسرت ...» در تعدادي از سايت‌ها، از جمله در سايت فرهنگ گفتگو، سايت همبستگي، سايت شبکه فرهنگي ايرانيان اروپا و ... درج شده است.

شرح کامل و آدرس گزارش‌ها، نظرها و مصاحبه ‌ها درباره برنامه «کنسرت صلح، دوستي و دفاع از حقوق بشر» در سايت شبکه فرهنگي ايرانيان اروپا با آدرس: www.eucn.org آمده است.

به هر حال نخستين «کنسرت ...» برگزار شد. گام اوليه موفقي بوده است. شبکه اي از همکاري در شهرهاي بزرگ سوئد و اروپا را به وجود آورده است. دوستان زيادي از شهرهاي کلن، برلين، اسلو، لندن، لين‌شوپينگ، استکهلم، مالمو و يوته بوري در برگزاري کنسرت همکاري بسيار خوبي داشته‌ اند. همکاري جوانان بسيار گسترده و عالي بوده است، که جاي تقدير و ستايش دارد. خوشبختانه اين همکاريها و نتيجه آن، بازتاب گسترده اي نيز يافته است!

فعاليت‌ آتي
ــ پي گيري براي تعيين وقت ملاقات با نلسون ماندلا و کوفي عنان
ــ پي گيري و تلاش براي تامين کسري بودجه!
ــ تماس با دکتر مهرداد مشايخي و ...در آمريکا براي ايجاد تسهيلات براي دوستان اعزامي به نيويورک و پوشش خبري به حرکت ما.
ــ بررسي برنامه ريزي و تدارک جهت مراسم ويژه بدرقه « پيامبران صلح و دوستي» در شهر يوته بوري و احتمالا در شهرهاي استکهلم، مالمو، لين شوپينگ و برلين؛ جهت پوشش خبري در رسانه‌ها، بويژه رسانه‌هاي سوئدي، گزارش وضعيت حقوق بشر در ايران و معرفي اهداف ما از اين حرکت.
و ... با سلام و آرزوهاي نيک

16 آگوست 2005


رستم ميرلاشاری

گروه گلبانگ


زويا زرافشان و سهراب مختاري، سفيران صلح و دوستي


پيشنهاد به يك دوست

از سايت شهروند

http://www.shahrvand.com/FA/Default.asp?Content=NW&CD=SC&NID=102#BN1016

 

انجمن های عضو  EUCN  می توانند در زير وب – سايت EUCN   يک  وب – سايت  ويژه انجمن خود و نيز آدرس پست الکترونیکی  شخصی  داشته باشند. هرانجمن با نام شخصی و کد  مخصوص  میتواند  به وب -  سایت اش مراجعه  کرده و  مطالب آنرا تغيير داده و يا فعاليت های انجمن شان را درآن درج نمايد.

 برای دريافت اطلاعات بيشتر می توانيد از طریق آدرس الکترونيکی  eucn@eucn.org  و يا شماره موبيل 0046707856649  با ما تماس بگيرید!

Copyright © 2003 IKFC. - All rights reserverad. Contact:IKFC

 | Länkar|Svenska تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی| پيوندها |صفحه نخست