The EU's Cultural Network - Iranians

The EU:s Multicultural Network - Iranians           شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا   

                                                                             

صفحه نخست    |  Länkar  |  Svenska 

 

دفاع از حقوق بشر ، آزادی  و  دمکراسی از اهداف «شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا» است.

 

در باره EUCN

 EUCN در شهرهای مختلف اروپا:

گزارش تصويری از تاسيس EUCN 

فعاليت؛ پروژه

تماس با  EUCN

تماس با وب سايت

 

IKFC

کانون پژوهش فرهنگ ايران »»» 

 

 

گزارش اعزام جوانان به بروکسل و بازديد از پارلمان اتحاديه اروپا

Studieresa till

EU-parlamentet

 

گزارش  اعزام جوانان به سازمان ملل

Ungdoms resa till FN

 

گزارش اعزام جوانان به استکهلم و بازديد از پارلمان سوئد

Studieresa till

Sveriges Parlament

«ما نيز می خواهيم در آينده اتحاديه اروپا شرکت داشته باشيم!»

"Vi skall också delta och påverka EU:s framtid"

 

گزارش تصويری از سفر بروکسل     Bilder av  Studieresa

3»»»»»»      4»»»»»»        5»»»»»»       6»»»»»»        7»»»»»»

 

 Frahng Tavoly

گزارش سفر به پارلمان و کمسیون اتحادیه اروپا(بروکسل )

فرازها وفرود های سفر، ازنگاه : فرهنگ طاولی

سالن فرودگاه لاندوته ، ساعت45/ 16دقیقه روز سه شنبه 15 مه 2007 ، میعاد گاهی بود برای دیدن یکدیگر و خداحافطی ها ی دانش آموزان سه منطقه موندال – پارتیله و گوتنبرگ با اعضاء فامیل و خانواده های خود که آنان را تا فرودگاه همراهی کرده بودند. با تحویل وسایل سفر و دریافت کارت سوار به هواپیما، خانواده ها در همراهی با فرزندان خویش ، همه دلشوره ونگرانی و شادی و شعف خود را بروز می دادند. دانش آموزان نیز در قدم های اول آشنایی خود بسر می بردند، چرا که از چندین منطقه گوتنبرگ انتخاب شده و پیشتر نیز با یکدیگر نبوده اند .

مسئولین سفر، اعضاء خانوادههای دانش آموزان را بدرقه کردند و جمع را به داخل سالن ترانزیت دعوت کردند. سفر از طریق فرودگاه کپنهاک و توقف در آنجا و حرکت مجدد به سوی بروکسل پیش می رفت. برای تعویض هواپیما وجابجایی ها ، فرصت کمی داشتیم و همه با عجله عمل کردند تا هواپیما را ازدست ندهیم .

درطول مسیرهواپیما ی( اس . آ. اس) برخلاف همیشه هیچ سرویس غذایی به مسافرین نرساند.

طبق برنامه؛  دو تن از دوستان ما در انجمن پرسپولیس ، جهت استقبال در فرودگاه حضور داشته اند؛  این حرکت دوستانه انجمن پرسپولیس ، فضای بسیارهم بسته ی انسانی را برای کمک و همراهی آنها به پیش آورد . بلیط های قطاربه شهر تهیه شد و مسیر فرودگاه بروکسل تا شهررا طی کردیم وتوانستیم ساعت 23 شب ،  به سالن غذا خوری دست پیدا کنیم و پس از شام به هتل رهسپار شدیم.

امورجاری هتل ، دریافت کلید ها وجابجایی دوستان جوان به اطاق هایشان که با توافق خود دوستان جوان فراهم آمد وازنظمی ویژه ووسواس خاصی نیزبر خوردار بود. جوانان به تناسب خستگی و دوندگی روزانه بیش و کم خوابیدند . مسئولین نیز دور هم آمدند تا برنامه فردا را مروری کرده باشند.

صبح روز جهارشنبه 16مه 2007 ، پس از صرف صبحانه باید راهی پارلمان می شدیم . قرار ما ساعت 11 تعیین شده بود. پس از پرسجو با کمک راهنما ، آدرس محل را یافتیم و طبق برنامه از پیش تهیه شده رسیدیم . پذیرایی قهوه قبل از تماس در رستوران، بعمل آمد . همه چیز به خوبی پیش رفت .

درپارلمان رابطی که می بایست ما را به سالن سخنرانی هدایت کند، بدنبال تیم سوئدی وآدم های موبُور می گشت . با اینکه چندین بار ما ها را پائین و بالا کرد تا سرانجام متوجه گردید که تیم شرکت کننده ، ایرانیانی هستند که در سوئد اقامت دارند و تحصیل می کنند.

گروه، توسط آقای ايمان،  که از خانواده ایرانی ها بود و مدتها در سوئد تحصیل کرده و سپس در آمریکا ادامه تحصیل داده و امروز در پارلمان به کار مشغول است، مورد استقبال قرار گرفت .

 این خود ازجمله دستآورد راهیابی به چنین مجامعی ایست که توانست برای دانش آموزان ، مورد پسند قرار گیرد !

این جوان ایرانی بعد از معرفی خود، اطلاعاتی از وضعیت پارلمان اروپا، احزاب، سازمانها، چگونگی ترکیب آنها، موقعیت پارلمان ، برنامه های آنها و نتبایج بدست آمده و چگونگی عملکرد 27 کشور، اختلاف نظرها میان احزاب راست و چپ ، ميانه، سبز، مستقل و ...  درمورد مسائل گوناگون ازخود بلژیک گرفته تا بقیه استانها را بر شمرد . چندی استراحت داده شد تا به ادامه کار بپردازیم .

پس از استراحت ؛  نمایندگان سوئد در پارلمان اتحاديه اروپا، آقای نيلس لوند گرن و خانم هلن گودين از " يونی لیستها" رشته کلام را بدست گرفتند،  پس از معرفی خود و سخنرانی  به پرسش جوانانپاسخ دادند .

نظرات بیشتر حول محورهای مسائل کار در کشورهای اتحادیه اروپا دور میزد. سئوال و جوابها نیز برای روشن شدن مسایل و عملکرد اتحاديه اروپا بوده است .

در پایان این ملاقات ، دو تن از آموزگاران، ضمن تشکر فراوان از نمايندگان و آقای ايمان، به خاطر امکاناتی که برای تیم دانش آموزان فراهم آوردند، ، دو کار هنری ار صنایع دستی ایران را به نمايندگان اهدا کردند.

وعده نهار در رستوران پارلمان بود . ولی پیش از ناهار ، بازدید از پارلمان و چگونگی عملکرد نمایندگان، زبانها و چگونگی ترجمه، اطاق مترجمین، نشست ها، مدت آنها، تصمیمات و مصوبه ها ، همه وهمه صحبت بعمل آمد. این مجموعه مسائل در جایگاه پارلمان به مدت کوتاهی درحدود 40 دقیقه بازتاب یافت. ناهار را در رستران صرف کردیم. هوا در مجموع مساعد نبود .

برنامه بعدی، بازديد از کمسيون اتحاديه اروپا ملاقات با مينا گيلبری بود. که به خاطر تاخیر ما، ملاقات به يکی ديگر از مشاوران خانم مارگوت والسترم واگذار گردید. ایشان به مدت 45 دقیقه از موقعیت کمسیونهای 27 گانه گزارش داد. سئوالات دوستان جوان ما نیز ، پیرامون همین مساوئل دور زد.

با خداحافظی و پایان برنامه اتحادیه اروپا، قرار گذاشتیم در مرکز شهر، دوستان دانش آموز را در گشت و گذار 2 ساعته تا قبل از شام به دید و بازید دیدنی های شهر بروکسل بپردازیم . دیدنی ها برای همه ما فوق العاده جالب و تازه گی داشت .

پس از صرف شام، توسط راهنمایان خود به محل انجمن پرسپولیس که از پیش برنامه مخصوصی را برای ديدارجوانان گروه با بخشی  ازجوانان ایرانی بروکسل تدارک دیده بودند، رهسپار شديم.

آنچه که از بیان صحبت دوستان جوان ما برمی آمد – هر چند زمان کوتاه بود- ولی دیدار خوبی بود و به آشنایی های چندی انجامید و گروه ما مورد پذیرایی دو ستان انجمن پرسپولیس قرارگرفت .

بدین وسیله سپاس خودمان را از این همه صمیمیت و همدلی دوستان ایرانی بروکسل اعلام می داریم . این نوع همیاری دوستانه، ارتباطات انجمنی  در سطح اروپا ، می تواند به تنوع دیدار و شناخت وسیع تر ما از همدیگر یاری رساند .

در پایان شب ، به هتل برگشتیم تا دوستان جوان ما استراحتی کرده و فردا نیز راهی گوتنبرگ گردیم .

درطی مسیر برگشت با توجه به تجربه قبلی ، مسئولین گروه با تهیه ساندویج ، کمبود پذیرایی سرویس هواپیمایی ( اس. آ. اس) را جبران کردند !  

درفرودگاه گوتنبرگ همه چیز از جانب خانواده های دانش آموزان فراهم آمده بود . شاخه های گل و شادمانی فراوان یکا یک خانواده ها از سلامت فرزندان خویش ، نشانه سپاس و محبت برخوردی بود که متوجه یکایک آموزگاران زبان فارسی و همراهان این گروه و مسئول این پروژه با ارزش، آقای داوود نوائیان، سرازیر شد .  

ما نیز سپاس خود مان را از همراهی و شعف و شعور بالای یکایک دانش آموزان در این سفر علمی بیان میداریم . باشد که انجمن های بر گزار کننده و پشتیبانان این حرکت بتوانند برای سال آینده نیز چنین سفرهای سازنده ای را با همکاری یکایک خانواده های ایرانی و دوستان سوئدی فراهم آورند .

                                                                      24 مه 2007

The Hjällbo's Cultural Network

شبکه فرهنگی يئلبو

 

 

در يوته بوری

چه خبر؟  »»»»

Konsert för fred

 

Nowrowz

 

   اردوی تابستانی 2004

 1 >>   3 >>  2  >>  4 >>   5 >>   6 >>

       

     اردوی تابستانی 2005

 1»»»   2»»»  3»»» 4»»»   

 

 

جلسه تاسيس شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا

 

گزارش‌های تصويری از فعاليتهای فرهنگی و اجتماعی در يوته بوری! »»»

 

 

     گزارش کوتاه از فعاليت  کانونپژوهش در سال 2003  

 

 

شبکه فرهنگي ايرانيان اتحاديه اروپا، ( EUCN نهادی است غير انتفاعی و متشكل  از انجمن ها و كانونهای باورمند به دمکراسی، آزادی و منشور جهانی حقوق بشر ؛  كه در زمينه های فرهنگی، اجتماعی و حقوق بشر در كشورهای اتحاديه اروپا فعاليت دارند.  اولين نشست EUCN در تابستان 2001 برگزار شد. و  اساسنامه و اهداف آن پس از يک سال گفتگو و تبادل نظر ؛  در نشست عمومی  تاريخ 29 تا 31 ژوئيه 2002 در يون شوپينگ - سوئد؛با شرکت نمايندگان تعداد زيادی از انجمن های ايرانی از کشورهای:  آلمان؛ اطريش؛ ايتاليا؛ انگلستان؛ دانمارک؛ سوئد؛ نروژ ؛ هلند و ... ؛ بررسی و تصويب شده است.  از جمله اهداف   EUCN - شناخت و دستيابی به علايق و نقطه نظرهای مشترک ؛ تبادل تجربه، اطلاعات و دانش  و گسترش همکاری بين انجمن های فعال در کشورهای  اتحادیه اروپا و دفاع از حقوق بشر، آزادی و دمکراسی  می باشد

Copyright © 2003 IKFC. - All rights reserverad. Contact:IKFC

 | Länkar|Svenska تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی| پيوندها |صفحه نخست