The EU's Cultural Network - Iranians

The EU:s Cultural Network - Iranians                     شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا 

                                                              

 |صفحه نخست تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی | پيوندها  |Länkar|Svenska

 

دفاع از «حقوق بشر،  آزادی  و  دمکراسی» از اهداف «شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا» است.

 

کاريکاتو مانا نيستانی در روزنامه ايران

در باره EUCN

 EUCN i

فعاليت ؛ پروژه

 اتحاديه اروپا

سازمان ملل

حقوق بشر

سياستهای پناهندگی

تماس با  EUCN

تماس با وب سايت

 

 

نماهنگ با نقاشی

Vincent Van-Gogh

 

ونسان ون گوگ

ذهن زجر ديده يك نقاش

 

  
 

گزارش  اعزام جوانان به سازمان ملل متحد در دفاع از صلح، دوستی و حقوق بشر در ايران ... »»»

 

کتابخانه‌ »»»

 

نرژی هسته ای در ايران »»»

 

    

 

IKFC

کانون پژوهش فرهنگ ايران

در يوته بوری - سوئد

»»»

 

 

شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا

 (EUCN)  در :

Amsterdam;   Berlin;

Bochum;   Borås;

Dortmund;  Göteborg;

Jönköping;  Köln;

Köpenhamn;  London;

Madrid Oslo;  Paris;

Partille; Rom; Rösrath; Stockholm;  Tubize;

Utrecht;   Wien;

Väst- Sverige; 

Örebro »»»

تصويری و خبری از

 تاسيس EUCN 

»»»» 

 

 

 

گزارش تصويری از فعاليت های:

کانون پژوهش فرهنگ ايران

و

شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا

»»»»»

 

 

 

 

گردهمايی زنان در

 تهران  22 خرداد84

نماهنگ "کارزار »»»

 

 

 

اعلاميه جهانی حقوق بشر چگونه بوجود آمد؟

و ...  »»»»

 

 

 

 

نوروز،

گل هميشه بهار فرهنگ ايران »»»»

 

 

 

گلزار خاوران

(صدا و تصویر) 

و به احتمال نزديک به يقين، حضرات نيز از اين موضوع آگاه بودند و شايد بی جهت هم نبود که يکی از نقاط شروع اين حرکت «اعتراضی» نماز جمعه تبريز بوده است.  و نيز در پاسخ به اعتراضهای مردم، حضرات تنها به فکر درست کردن کلاه از نمد بر آمدند و در گرماگرم حرکت اعتراضی مردم، ضمن انتقام از نويسنده و کاريکاتوريست و هموطنان آذری، سعی کردن از «شر» يک روزنامه (دشمن بالقوه از نظر حضرات) و بيش از 300 تن از کارکنان «سمج» اش نيز  خلاص گردند و يا حداقل آنرا تصفيه کنند!

توقيف «موقت» روزنامه؛ دستگیری مانا نيستانی، مهرداد قاسم فر و دستگيری هموطنان ترک مان در شهرهای آذری نشین محکوم است و  اين عمل تنها به اختلافات دامن می زند و آزادی بيان و انديشه را محدودتر می کند.  اعتراض به ظلمها و تبعیض های چندین ساله حق طعبی مردم ايران است؛ و  درد  مردم آذربايجان،  درد مشترک همه مردم ايران است، که ارتباطی با اين کاريکاتورها ندارد. بايد به گونه‌ای دقيق‌تر و همه جانيه‌تر آنرا ديد، تحليل نمود و باهم فرياد ش کرد.

26 مه 2006

گوتنبرگ - سوئد

ياد داشت:

با توجه به نشانه ها در کاريکاتور چه کنيم که «سوسکها ما را سوسک نکنند»؛ از جمله شکل لباس مرد مذاکره کننده با پادشاه سوسکها ( soosKing) ،  تصوير سمبول طهارت حضرات که گويا با نفت پر شده است و همچنين تاکيد نوشته در مشخص نبودن تصميم گيرنده در ميان سوسکها، (از طريق تعريف فعل)، بيان نقش سوسک در توليد و ... ؛ اگر با زاويه ديد ديگری به کاريکاتور نگاه کنيم،  شايد ، از آن اين برداشت شود که کاريکاتوريست میخواهد، مذاکره‌ی يک اروپايی با يکی از «حضرات»، در زمينه «کيک زرد»، «'حق غنی سازی'»، «مشوق های تازه» و ...  را نشان دهد! حضرات  در اين مذاکره، ، جدا از عواقب تصميم شان برای مردم ايران، نمی‌خواهند حرف طرف مذاکره را بفهمند؛ و زيربار «زور» نيز نمیروند مگر زور «پر زور» باشد!

کار برد واژه «نمنه» در کاريکاتور، چون کاربرد «تو را سننه» در بين مردم ايرانی يک امر عادی و غير توهين آميز است؛ به همين دليل، به نظر میرسد، مانا نيستانی قصد توهين به مردم شريف آذربايجان، قوم تورک و يا زبانشان را نداشته است! 

 

مانا در کنار بچه های محله ی زورآباد - تهران

 

 

 

 

 

شبکه فرهنگي ايرانيان اتحاديه اروپا، ( EUCN نهادی است غير انتفاعی و متشكل  از انجمن ها و كانونهای باورمند به دمکراسی، آزادی و منشور جهانی حقوق بشر ؛  كه در زمينه های فرهنگی، اجتماعی و حقوق بشر در كشورهای اتحاديه اروپا فعاليت دارند.  اولين نشست EUCN در تابستان 2001 برگزار شد. و  اساسنامه و اهداف آن پس از يک سال گفتگو و تبادل نظر ؛  در نشست عمومی  تاريخ 29 تا 31 ژوئيه 2002 در يون شوپينگ - سوئد؛با شرکت نمايندگان تعداد زيادی از انجمن های ايرانی از کشورهای:  آلمان؛ اطريش؛ ايتاليا؛ انگلستان؛ دانمارک؛ سوئد؛ نروژ ؛ هلند و ... ؛ بررسی و تصويب شده است.  از جمله اهداف   EUCN - شناخت و دستيابی به علايق و نقطه نظرهای مشترک ؛ تبادل تجربه، اطلاعات و دانش  و گسترش همکاری بين انجمن های فعال در کشورهای  اتحادیه اروپا و دفاع از حقوق بشر، آزادی و دمکراسی  می باشد

انجمن های عضو  EUCN  می توانند در زير وب – سايت EUCN   يک  وب – سايت  ويژه انجمن خود و نيز آدرس پست الکترونیکی  شخصی  داشته باشند. هرانجمن با نام شخصی و کد  مخصوص  میتواند  به وب -  سایت اش مراجعه  کرده و  مطالب آنرا تغيير داده و يا فعاليت های انجمن شان را درآن درج نمايد.

برای دريافت اطلاعات بيشتر می توانيد از طریق آدرس الکترونيکی  eucn@eucn.org  و يا ikfc@telia.com   و يا شماره موبيل 0046707856649  با ما تماس بگيرید!

 

Copyright © 2003 IKFC. - All rights reserverad. Contact:IKFC

 | Länkar|Svenska تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی| پيوندها |صفحه نخست